HumminGuru Water Dispenser

Tillbehör/HumminGuru

1 990,00 kr /st.

Svea logo Delbetalning från 137,00 kr/månad

En liten men briljant uppgradering för en HumminGuru-upplevelse av skivrengöring!

Trött på att mäta och hälla vatten för varje skivrengöring? Detta är automatiserat vattendispensern sparar tid och eliminerar besväret!

Den är designad exklusivt för HumminGuru Ultrasonic Vinyl Record Cleaners (Model HG01 HG05), och har tre snabbvalslägen: en 350 ml förinställning för 10″/12″ skivor, en 400 ml förinställning för 7″ skivor och en manuell kontroll för att justera vattennivåerna i specialfall.

Tryck bara på en knapp för att leverera exakt den mängd vatten som behövs för dina arkiv.

Läs mer »
Artikelnr: N/A Kategorier: ,
HumminGuru Water Dispenser Ljudförbättring för vinyl

Beskrivning

En liten men briljant uppgradering för en HumminGuru-upplevelse av skivrengöring!

Trött på att mäta och hälla vatten för varje skivrengöring? Detta är automatiserat vattendispensern sparar tid och eliminerar besväret!

Den är designad exklusivt för HumminGuru Ultrasonic Vinyl Record Cleaners (Model HG01 HG05), och har tre snabbvalslägen: en 350 ml förinställning för 10″/12″ skivor, en 400 ml förinställning för 7″ skivor och en manuell kontroll för att justera vattennivåerna i specialfall.

Tryck bara på en knapp för att leverera exakt den mängd vatten som behövs för dina arkiv. För extra bekvämlighet är dispensern USB-C uppladdningsbar och inkluderar en avtagbar 650 ml tank med inbyggd sugvattenfiltrering samt en ljus för att kontrollera vattnets klarhet efter rengöring.

*Viktigt för HumminGuru NOVA-ägare: använd alltid den medföljande vattentratten när du doserar vatten för 7″, 10″, 12″ skivor för att förhindra spill och potentiella skador på ultraljudsrengöraren.

Dispensern har vattenutdelning med en knapptryckning via tre knappar: 350 ml, 400 ml och manuell. Den första knappen till vänster ger 350 ml, som är förinställd för 10″ och 12″ skivor.

Mittknappen doserar 400 ml, designad för 7″ skivor. Manual-knappen möjliggör manuell styrning, vilket gör det möjligt för användare att tillsätta vatten i bassängen när de förinställda mängderna (350 ml eller 400 ml) inte räcker till för skivor med varierande spårdjup eller unika former.

Denna funktion låter användare gradvis tillsätta vatten tills spåren är helt täckta. Tryck bara och håll in Manual-knappen för att tappa vatten, och släpp för att stoppa.

Huvuddelen sköter vattenutdelningen, medan vattentanken rymmer upp till 650 ml destillerat vatten. Denna tvådelade design gör installation och avkoppling enkel. För att ställa in den, fyll vattentanken till maxnivå (650 ml), skjut huvudkroppen på vattentanken tills den klickar på plats, och sätt sedan in vattentanken i HumminGuru Ultrasonic Vinyl Record Cleaner. Därifrån blir vattenutdelningen sömlös och handsfree!

Designad för användarvänlighet har denna nya avtagbara vattentank en förbättrad kapacitet på 650 ml, vilket minskar påfyllningsfrekvensenFör optimal rengöring, tillsätt 4–5 droppar The Small Bottle rengöringslösning och fyll på vattnet efter var 8-10:e rengöringscykel. Extra vattentankar kan köpas till.

Vattentankens lock är utrustat med en springa för ett integrerat sugfilter. Detta system ger effektivare filtrering än manuella metoder. När vattenautomaten aktiveras skapar pumpen ett sug som drar allt vatten genom filtret och effektivt avlägsnar stora rester. Paketet inkluderar fem ersättningsfilter.

En annan genomtänkt funktion är den inbyggda observationslampan för vattentanken, som är kontinuerligt tänd. Detta gör det möjligt för användare att enkelt och tydligt inspektera vattnets klarhet genom det öppna fönstret. Genom att kontrollera vattenförhållandena kan användare fatta välgrundade beslut om huruvida vattnet ska bytas För nästa rengöringscykel.

Vattenautomaten är USB-C uppladdningsbar, vilket säkerställer modern och pålitlig laddning. Den kan pumpa vatten mer än 500 gånger på full laddning innan batteriet tar slut. När batteriet är lågt stängs utmatningsfunktionerna av, och laddningsindikatorlampan på kontrollpanelen blinkar fem gånger vid varje knapptryckning, vilket varnar användarna för att ladda om.

Låt HumminGuru Water Dispenser ta hand om de tråkiga uppgifterna åt dig och säg adjö till manuell hällning och stökiga spill. Detta oumbärliga tillbehör förvandlar din HumminGuru ultraljudsvinylskivrengörare till en verkligt njutbar och enkel upplevelse!

EGENSKAPER

  • HumminGuru vattendispenser
  • Avtagbar vattentank (650 ml)
  • USB-C-laddningskabel
  • Vattenfilter x 5
  • Modell HG011
  • Produktstorlek: 202 x 94 x 301 mm
  • Produktvikt: 731g
  • Vattentankskapacitet: 650 ml
  • Batterikapacitet: 4000mAh
  • Effekt: 3W
  • Utgång: 5V 1,0A
  • Garanti: 2år

Ytterligare information

Utförande

Varumärke

HUMMINGURU

HumminGuru grundades 2020 av Happy Well International Enterprise Limited, ett tillverkningsföretag med lång erfarenhet av att tillhandahålla fullservicelösningar för OEM-kunder sedan 1999. Den första produkten, HumminGuru ultraljudsrengörare för vinylskivor, gjorde vågor i branschen med sin framgångsrika Kickstarter-kampanj i februari 2021. riven av ett engagemang för att tänja på gränserna levererar HumminGuru kontinuerligt innovativa och prisvärda produkter som möter behoven hos vinylentusiaster över hela världen. Vårt fokus ligger på att ge en trevlig och bekväm användarupplevelse, vilket säkerställer att varje aspekt av HumminGuru-produkter är designade med största uppmärksamhet på detaljer. Under de senaste fem åren har HumminGuru-produkter vunnit stor popularitet i utomeuropeiska länder och fått beundran från globala användare. Vi är hedrade över att ha fått erkännande från ledande publikationer i branschen, inklusive Hi-Fi Choice magazine, the-EAR, Lite-Magazin, HAUTE FIDÉLITÉ, Indie-eye, TONE magazine, VUMETRE, Positive Feedback och många fler.  
HumminGuru Water Dispenser Ljudförbättring för vinyl